Potwierdzona diagnoza epilepsji.

Lista zawiera tylko te osoby, dla których w trakcie ich życia postawiono jednoznaczną i niekwestionowaną diagnozę.

znane-osoby-epilepsja-muzyka-1440x640px

   Prince

1958 – 2016

Amerykański piosenkarz, który chorował na epilepsję od dziecka i śpiewała o swoim stanie w piosence "The Sacrifice of Victor".

Link YouTube: Prince - The Sacrifice of Victor

   Jimmy Reed.

1925 – 1976

Amerykański piosenkarz bluesowy. Jego diagnoza i leczenie epilepsji w 1957 roku została opóźnione z powodu założenia, że ​​cierpiał na ataki majaczenia. Zmarł po napadzie epilepsji w wieku 51 lat.

   Neil Young.

Urodzony w 1945

Kanadyjski piosenkarz i autor tekstów, dawniej zespołów Buffalo Springfield i Crosby, Stills, Nash & Young.

   Lil Wayne.

Urodzony w 1982 r

Amerykański raper ujawnił w marcu 2013, że choruje na epilepsję. Cierpiał na tę chorobę od dzieciństwa i przyznaje, że rzadko pamięta swoje ataki.

   Lindsey Buckingham.

Urodzony w 1949

Gitarzysta i piosenkarz w grupie muzycznej Fleetwood Mac. Został zabrany do szpitala po ataku podczas trasy koncertowej, w wieku 29 lat. Jego epilepsję skutecznie opanowały leki przeciwdrgawkowe.

   Chris Knox.

Urodzony w 1952

Muzyk z Nowej Zelandii ( Toy Love , Tall Dwarfs ) wspomina o epilepsji w takich utworach jak "Lapse", a także w tytule albumu "Seizure".

   Ian Curtis.

1956 – 1980

Wokalista i autor tekstów zespołu Joy Division. Zdiagnozowano u Niego epilepsję w wieku 22 lat. Okładka ich albumu Unknown Pleasures przypomina śledzenie EEG , ale w rzeczywistości jest to ślad emisji radiowej pulsara. Podczas występów często cierpiał na ciężkie ataki epilepsji. Stan ten był główną przyczyną samobójstwa w 1980 roku w wieku 23 lat.

   Marie Fredriksson

1958 - 2019

Szwedzka piosenkarka pop, autorka tekstów, pianistka i malarka. W mdłości upadła w łazience, na skutek upadku złamała czaszkę. Od tego momentu rozpoczęły się ataki epilepsji.

   Epilepsja.eu      Znane osoby z potwierdzoną epilepsją
qr-znane-osoby-z-potwierdzona-epilepsja