PurpleDay_MainLogo-01-mini

Anita Kaufmann chciała podzielić się swoją historią ze światem, aby ludzie nie bali się epilepsji. Choroby, który jest stygmatyzowany od bardzo dawna.

Kiedy Anita miała 14 lat, została zrzucona z konia. Nie nosiła ochronnego nakrycia głowy, doznała urazu głowy i przez cztery dni była w śpiączce. Przez miesiąc była hospitalizowana. Wydawało się, że Anita całkowicie wyzdrowiała.

Po ukończeniu szkoły średniej w New Jersey, Anita ukończyła magna cum laude na University of Pennsylvania. Następnie rozpoczęła studia prawnicze w Georgetown Law School.

Po ukończeniu studiów Anita pracowała jako współpracownik w elitarnej kancelarii prawnej w Nowym Jorku. Po kilku latach zmieniła karierę z praktyki prawnej na oficjalną działalność.

Otworzyła własną firmę prawniczą Anita Kaufmann Associates ("AKA"). Pod jej kierownictwem AKA stała się jedną z najbardziej cenionych firm w branży. Jej klientami były firmy z listy Fortune 500, główne instytucje finansowe z Wall Street oraz prestiżowe międzynarodowe kancelarie prawne. Kariera Anity rozkwitła.

Nagle pewnego dnia wszystko się zmieniło.

Anita doświadczyła jednego z pierwszych ataków epilepsji podczas wakacji i została poproszona o opuszczenie wakacyjnego spa, w którym przebywała. W tym momencie Anita postanowiła założyć fundację, aby pomóc innym uniknąć dyskryminacji, jakiej doznała.

Anita chciała, aby świat wiedział, że większość osób cierpiących na epilepsję może odnieść sukces i prowadzić normalne życie dzięki właściwej diagnozie, planowi leczenia i akceptacji społeczeństwa.

PurpleDay_MainLogo-01

Anita Kaufmann uważała, że ​​piętno epilepsji bywało czasem znacznie gorsze niż same ataki.

Właśnie dlatego przekazała cały majątek swojej najlepszej przyjaciółce Debra Josephs ( L, Executive Director of The Anita Kaufmann Foundation - AKF ).

Poprosiła swoją przyjaciółkę, aby świat stał się milszym miejscem dla osób cierpiących na epilepsję poprzez edukację i wsparcie.

screen-epilepsja-eu-anita-kaufmann-2020

   Epilepsja.eu      Anita Kaufmann
qr-anita-kaufmann