O-Malpce-ktora-spadla-z-drzewa

Bajka dla dzieci o epilepsji.

Mimo wielu akcji edukacyjnych prowadzonych przez środowiska medyczne, stowarzyszenia pacjentów oraz producentów farmaceutycznych, epilepsja nadal pozostaje tematem wstydliwym i tajemniczym. Niesłusznie. Wsparcie w edukacji na temat tej choroby jest potrzebne, zwłaszcza w środowisku dziecięcym, gdyż wiele dzieci z epilepsją rozwija się prawidłowo i nie musi korzystać z pomocy instytucji specjalnych, uczęszcza do zwykłych przedszkoli i szkół. Także te dzieci, które los doświadczył ciężej i które rozwijają się nieco wolniej niż rówieśnicy, wymagają naszego zrozumienia i przyjaźni.

Książka ta, napisana przez dr n.med. Ałbenę Grabowską, lekarza epileptologa pomoże dziecku choremu na epilepsję oswoić się z objawami swojej choroby i zaakceptować leczenie. Pomoże także zdrowym dzieciom i ich rodzicom, przedszkolankom i nauczycielom w zrozumieniu dylematów chorego dziecka na epilepsję i zaakceptowaniu go w swoim świecie.

Opinie.

www.lubimyczytac.pl - Milena

Kilka słów o bajce.

Małpka Rudi spada z drzewa. Jego siostrzyczka Koko orientuje się, że za upadkiem kryje się niejasna dla niej choroba. Co więcej, miejscowa lekarka, doktor Zebra, nie potrafi pomóc i nie zna leku na przypadłość Rudiego. Rodzeństwo musi udać się za rzekę, do specjalistycznego szpitala, gdzie Rudi otrzyma właściwą poradę. W drodze towarzyszy im pani Słonica, która, jak się okazuje, cierpi na podobne dolegliwości co Rudi. Podczas podróży przez pustynię na zwierzęta czyha wiele niebezpieczeństw, ale udaje się je pokonać, dotrzeć do specjalisty i otrzymać właściwe leczenie.

Oficjalna strona autorki

   albenagrabowska.pl

   fb.com/AlbenaGrabowska.pisarka

Bajka dostępna w formacie ebook:

Oficjalny sklep internetowy - tacyjakja.pl

   www.tacyjakja.pl

Apple Books

   www.books.apple.com

   Epilepsja.eu      O małpce, która spadła z drzewa
qr-o-malpce-ktora-spadla-z-drzewa-albena-grabowska